Meno parodos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ atidarymas

Gruodžio 16 d., penktadienį, Visagino kultūros centro parodų salėje „Sedulinos“ vyko meno parodos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ atidarymas, kuri yra Visagino kūrybos ir menų akademijos mokytojų aštuonių mėnesių darbo rezultatas. Neformaliojo švietimo programa „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ (programos autorė VKMA mokytoja ekspertė Leila Urmanova – Vnukova) – tai ilgametė autorės patirtis, aprobuota darbe su mokyklos mokytojais ir mokiniais, besitęsianti nuo 2015 m.
Programoje buvo nagrinėjami įvairūs muzikos meno reiškiniai jų sąveikoje su kitų meno rūšių – literatūros (prozos ir poezijos), vaizduojamojo meno (dailės), kino – meniniais vaizdiniais. Programa „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ šiais metais buvo papildyta naujomis temomis. Programos turinys suteikė galimybę dalyviams susipažinti su skirtingo amžiaus, skirtingų šalių ir kultūrų garsiais pianistais ir įsijungti į kūrybinį procesą. Visos suplanuotos pamokos, konsultacijos su mokiniais pravestos pagal tvarkaraštį.
Programą sudarė du skyriai pagal temas „Muzika ir literatūra“ ir „Muzika ir vaizduojamasis menas“. Programos įgyvendinime dalyvavo 45 mokiniai. Ugdytiniai turėjo galimybę plėtoti vaizdinį mąstymą integruotose fortepijono, literatūros, dainavimo, poezijos, dailės pamokose nuotolinių būdų.

2022 metų kovo 8 d. įvyko programos pristatymas mokytojams; https://vkma.lt/nvs-programa-ivairiaspalve-muzikos-kalba-tesiasi/
2022 metų kovo 10 d. – visiems NVŠ programos dalyviams paskaitą „Garso ir spalvų filosofija. Laimingos dienos su spalvomis ir garsu“ skaitė L. Urmanova-Vnukova, pateiktį parengė G. Dzyuban. Paskaitoje buvo kalbama, kaip išmokti nustatyti dienos spalvą? Kaip pasirinkti muziką bet kokiai nuotaikai? Kas yra septyni spalvoti santykių periodai? . Atlikėjas, pianistas turi savo pasaulėžiūrą, skonį, atlikimo stilių, kurie formuojasi iš vaikystės, šeimos bei kultūrinių tradicijų, įgytų gebėjimų, patirties, išgyvenimų. Ir labai svarbu, kad jaunesnioji karta mokytųsi iš ryškių asmenų pavyzdžių, iš rimtų pasiekimų muzikos kūrinių atlikime, iš pasaulio vizijos per garsų spalvas.
Individualiai ir grupėse vyko muzikos, dailės užsiėmimai. Buvo organizuojamos diskusijos, viktorinos, žaidimai, pasirodymai, koncertai, parodos. Šiose veiklose vaikai ir jaunimas turėjo galimybę realizuoti savo menines idėjas (muzikuojant, dainuojant, vaidinant), reflektuoti, stebėti ir vertinti vieni kitus.
Kiekvieną penktadienį Visagino kūrybos ir menų akademijos mokinimas, NVŠ programos dalyviams, vyko dailės užsiėmimai, kuriuos vedė Visagino kūrybos ir menų akademijos vyresnioji mokytoja, dailininkė Ganna Dzuyban.
Sėkmingai įvykdyti visi suplanuoti edukaciniai renginiai, paskaitos – koncertai.
Visuose renginiuose dalyvavo programoje dalyvaujantys mokytojai: vyresniosios mokytojos – Ganna Dzyuban, Violeta Pščelovskaja, Nadežda Moisejeva, mokytojos metodininkės – Galina Jaurova, Natalja Dunajeva, Nina Bacienė, Vera Rodionova, Eligija Balbierytė, mokytoja ekspertė Leila Urmanova-Vnukova, mokiniai, tėveliai.
2022 metų balandžio 28 d. Visagino kūrybos ir menų akademijoje įvyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ paskaita „Pianisto portretas – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis“. Lektorė – Galina Jaurova. Garso operatorius – Valdas Burokas. Vizualizacijas parengė Ganna Dzyuban. https://vkma.lt/nvs-programos-ivairiaspalve-muzikos-kalba-paskaita-pianisto-portretas-mikalojus-konstantinas-ciurlionis/
2022 metų birželio 14 d. įvyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ paskaita „Pianisto portretas – Petras Geniušas“. Paskaitos autorė ir lektorė – Eligija Balbierytė, fortepijono mokytoja metodininkė. Vizualizacijas parengė Ganna Dzyuban, fortepijono vyresnioji mokytoja. Renginį įgarsino Valdas Burokas. https://vkma.lt/?s=Geniu%C5%A1as
2022 metų 24 d. Visagino kūrybos ir menų akademijos didžiojoje salėje įvyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ paskaita „Pianisto portretas – Frederikas Šopenas“. Lektorės – Natalja Dunajeva ir Vera Rodionova. https://vkma.lt/nvs-programos-ivairiaspalve-muzikos-kalba-paskaita-pianisto-portretas-frederikas-sopenas/
2022 metų lapkričio 29 d.Visagino kūrybos ir menų akademijos didžiojoje salėje įvyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ paskaita „Pianisto portretas – Sergejus Rachmaninovas“. Lektorė – Nina Bacienė. Garso operatorius – Valdas Burokas. Vizualizacijas parengė Ganna Dzyuban https://vkma.lt/nvs-programos-ivairiaspalve-muzikos-kalba-paskaita-pianisto-portretas-mikalojus-konstantinas-ciurlionis
2022 metų spalio 27 d. Visagino kūrybos ir menų akademijos didžiojoje salėje įvyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ paskaita „Akmeninio miesto virtuozai“. Lektorės – L. Urmanova -Vnukova ir N. Moisejeva. Garso operatorius – Valdas Burokas. Vizualizacijas parengė Ganna Dzyuban.
2022 metų gruodžio 16 d. Visagino kultūros centre vyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ ciklo paskaita – mokinių dailės kūrybos paroda „Muzika ant molberto“, lektorė Leila Urmanova – Vnukova, parodą parengė dailininkė Ganna Dzyuban ir programos autorė ir organizatorė Leila Urmanova – Vnukova, kuri sakė:
„Šiandien su džiaugsmu galiu pasidalinti 2022 m. Visagino kūrybos ir meno akademijoje įgyvendintos neformaliojo švietimo programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ rezultatais. Mūsų programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ renginių ciklas artėja link pabaigos. Programa truko aštuonis mėnesius, todėl ši paroda – puikus mūsų bendro, produktyvaus darbo rezultatas. Mes su profesionaliausia komanda padarėme didžiulį darbą.”

Parodoje, kuri buvo pristatyta Visagino miesto bendruomenei ir svečiams, buvo demonstruojami geriausi „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ programos dalyvių darbai.

Paroda vyks iki 2023 m. sausio 15 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų