NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ paskaita „Pianisto portretas – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis“

2022-04-28 d. Visagino kūrybos ir menų akademijoje įvyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ paskaita „Pianisto portretas – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis“.

Programos autorė – Leila Urmanova – Vnukova. Lektorė – Galina Jaurova. Garso operatorius – Valdas Burokas. Vizualizacijas parengė Ganna Dzyuban.

M. K. Čiurlionis (1875-1911) – pirmas žymus lietuvių muzikos klasikas, nacionalinės kompozitorių mokyklos skelbėjas. Jis vertinamas kaip žymiausias kada nors gyvenęs Lietuvos dailininkas ir kompozitorius. Pasak amžininkų, kada M.K. Čiurlionis sėsdavo prie fortepijono, tarsi visas pasikeisdavo. Atmetęs nuo kaktos į šalį nepaklusnią plaukų sruogą, skambindavo su dideliu įkvėpimu ir begaliniu dvasingumu. Jis tapdavo muziku – stebukladariu. Savo paveikslais jis stengėsi perteikti muziką, o spalvomis atspindėti garsus. Iš prigimties apdovanotas muzikiniais ir meniniais talentais, Čiurlionis jautė didžiulį poreikį kurti ir išreikšti save per šias meno sritis. Jo talentas, tarsi staiga sužibėjusi ir užgęsusi kometa, palikusi mums didžiulį unikalų, nepakartojamą meninį palikimą.

Paskaitos metu buvo demonstruojami lietuvių, jų tarpe ir M.K. Čiurlionio proanūkio Roko Zubovo bei kitų šalių pianistų atliekamų Čiurlionio kūrinių vaizdo įrašai. VIII kl. mok. Vladimir Palkin (mokytoja Nina Bacienė) puikiai paskambino M.K. Čiurlionio Preliudą h-moll.

Ši paskaita, tai dar viena galimybė NVŠ programos dalyviams giliau pažinti Čiurlionį, kaip unikalią meno pasaulio asmenybę, paklausyti jo kūrinių, sutelkti dėmesį ir panirti į apmąstymus.

Esu labai dėkinga mokytojoms: Galinai Jaurovai už įdomų pristatymą, Gannai Dzyuban už vizualizaciją, Eligijai Balbierytei ir Valdui Burokui  už pagalbą, o visiems programos dalyviams už aktyvų dalyvavimą.

Programos autorė Leila Urmanova-Vnukova

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į viršų