NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ paskaita „Pianisto portretas – Frederikas Šopenas“

2022-05-24 Visagino kūrybos ir menų akademijos didžiojoje salėje įvyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ (aut. L. Urmanova-Vnukova) paskaita „Pianisto portretas – Frederikas Šopenas“. Lektorės – Natalja Dunajeva ir Vera Rodionova.

F. Šopenas (1810-1849) – lenkų kompozitorius, pianistas virtuozas, pedagogas. Tai vienas ryškiausių fortepijono muzikos kūrėjų, kurio vardas gretinamas su žymiausiais pasaulio kompozitoriais. Jo kūriniuose, be galo melodinguose ir užburiančiuose, perteikta lenkų liaudies dvasia. Šopeno muzika mus įtraukia į stebuklingą virpantį sūkurį ir paskandina svajonių pasaulyje.

Koncerte buvo transliuojami žinomų  Šopeno kūrinių vaizdo įrašai : Fantazija-ekspromtas cis-moll, Polonezas A-dur, Mazurka a-moll.

Mūsų akademijos V kl. mok. Anastasija Gubarenko (mokyt. N. Dunajeva) paskambino šio kompozitoriaus Kontradansą Ges-dur, o VIII kl. mok. Vladimir Palkin (mokyt. N. Bacienė) – Preliudą e-moll.

Koncerto pabaigoje skambėjo Revoliucinio etiudo įrašas, padaręs jauniesiems klausytojams didžiulį įspūdį: greitas kūrinio tempas, veržlus charakteris – tarsi viskas būtų šluojama tavo kelyje, ir tarsi skambėtų žodžiai – „Tėvyne, aš su tavimi“…

F. Šopeno muzika unikali ir įkvepianti. Tikriausiai ne vieną jaunąjį pianistą ši paskaita paskatins skambinti Šopeno kūrinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų