VKMA fortepijono ugdymo programos mokinių ataskaitinis koncertas „ROJALIS – INSTRUMENTŲ KARALIUS“

2023 m. gegužės 25 d. įvyko tradicinis fortepijono ugdymo programos mokinių ataskaitinis koncertas „ROJALIS – INSTRUMENTŲ KARALIUS“, kuriame dalyvavo patys jauniausi mokiniai, tarptautinių, respublikinių, regioninių konkursų, tarptautinių vykusių 2022-2023 metais, laureatai ir diplomantai. Labai džiaugiamės, galėdami pasidalinti su klausytojais mūsų auklėtinių pasiekimais.

Labai malonu, kad koncerte dalyvavo Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, kuris pasveikino jaunuosius atlikėjus ir padėkojo už puikų koncertą.

Muzika… Kas gali būti geriau. Kiekviena nata, kiekvienas akordas nepakartojamas. Mūsų gyvenimo neįmanoma įsivaizduoti be jos. Būtis, atveriama per muziką, neturi logiškų apibrėžimų. Tai ploniausia materija, kuri kalba tiesiogiai su žmogaus siela, tai tyras jausmas. Muzika – tai kai nereikia žodžių, nes jos kalba yra universali, muzika – kai žodžiai yra ne taip ir svarbūs, nes jų atsiras vėliau. Atsiras savaime, jie susiformuos į rimuotas eiles, gyvens savo pačių gyvenimą, įkvėps ką nors… “Be muzikos gyvenimas būtų klaida.“ (Fridrikas Nyčė).

Dėmesio centre – jo didenybė Rojalis, o pagrindiniai veikėjai, žinoma, mūsų mokiniai – jaunieji pianistai. Rojalis – pats daugiabalsis instrumentas, kadangi jis gali varžytis net su orkestru ir dėl energijos, ir dėl virtuozinio blizgesio, ir dėl pasisakymo gilumo. Rojalis – vienintelis instrumentas, kuris gali savo solo ilgam sulaikyti dėmesį ir būti vieninteliu didelio koncerto dalyviu. Šiam instrumentui pavaldi bet kokia muzika: gili turininga, virtuozinė, švelni, galinga gniuždanti.

Mūsų mokiniai veda aktyvų, kūrybišką gyvenimą, dalyvauja įvairiuose atlikimo meno konkursuose ir festivaliuose. Fortepijono metodinės grupės mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose šalies ir tarptautiniuose konkursuose, laimi prizines vietas, garsina šalies ir savo Visagino kūrybos ir menų akademijos vardą. Augdami ir tobulėdami, mes auginame ir džiuginame kitus.

2002-2003 mokslo metai buvo neįtikėtinai aktyvūs ir produktyvūs.Fortepijono metodinė grupė apima platų veiklos spektrą ir išsiskiria savo aktyvia, turininga, įvairiapuse pedagogine bei menine veikla. Metodinės grupės veikla vystosi keliomis pagrindinėmis kryptimis: Mokomoji, lavinamoji, ugdomoji veikla; Metodinė veikla; Popamokinė veikla; Meninė veikla (koncertai, festivaliai); Kvalifikacijos kėlimas; Darbas su mokyklos bendruomene; Kita mokytojo veikla. Parengta Fortepijono metodinės grupės mokytojų 2022–2023 m. m. veiklos ataskaita apima 30 puslapių!

Dėkoju visiems mokytojams už jūsų požiūrį į darbą. Už tai, kad kiekvieną dieną kiekvienam mokiniui Jūs dovanojate dalelę savęs. Jūs dalinatės žiniomis, patirtimi, skiriate dėmesį ir dovanojate dalelę savo širdies. Dėkoju už profesionalumą, individualų požiūrį į kiekvieną vaiką, jūsų begalinę kantrybę ir atsakingumą, už inicijuotų naujovių palaikymą.

Dėkoju tėvams už tinkamų sąlygų mokytis namuose sukūrimą, mūsų mokyklos administracijai už pagalbą ir pasitikėjimą.

Šiandieną galiu teigti, kad mokytis groti fortepijonu mūsų Visagino kūrybos ir menų akademijoje  yra įdomu ir solidu.

Linkiu visiems naujų pasekimų ir viliuosi, kad ataskaitinis mūsų skyriaus koncertas taps tradiciniu ir vyks kiekvienais metais, kas skatins mokinių ir mokytojų motyvaciją, norą kelti pianistinio atlikimo lygį mūsų Visagino kūrybos ir menų akademijoje.

Ačiū koncerto vedėjai Eligijai Balbierytei.

Fortepijono metodinės grupės vadovė, mokytoja ekspertė, koncerto organizatorė Leila Urmanova-Vnukova

Koncerto programa:

 1. C. Rollin „Sausainiai su šokolado gabaliukais”. Atl. Veleslav Naidionov I kl., mokytoja Alesia Krumplevskaja.

II Nuotolinio jaunųjų pianistų festivalio „Baltijos šalių spindulėliai“ nominantas, VI Respublikinio jaunųjų atlikėjų festivalio „Lietuva brangi“ dalyvis, IV tarptautinio muzikos ir meno mokyklų fortepijoninės muzikos konkurso „Klajojanti muzika“. I vietos laureatas.

2. M. Feils „Mini reg“. Atl. Jelizaveta Treize I kl., Adrielė Kiseliovaitė I kl., Veronika Smoljaninova II kl., mokytoja Rita Kuprinskaitė.

 XXII respublikinio fortepijoninių ansamblių konkurso „Skambinu su draugu“ II vietos laureatas, pelnęs „Žavingiausio trio“ nominaciją. 

3. O. Krut „Drąsusis raitelis“. Atl. Urtė  Kriaučiūnaitė II kl., mokytoja  Alesia Krumplevskaja.

IV tarptautinio muzikos ir meno mokyklų fortepijoninės muzikos konkurso „Klajojanti muzika“  I vietos laureatė.

4. O. Krut „Linksmas žaidimas“. Atl. Ariana Bendelston II kl., Sofija Levčuk III kl., mokytoja Karina Gurina.

Edukacinių renginių ciklo „Miklūs pirštukai“ dalyvės, IV tarptautinio muzikos ir meno mokyklų fortepijoninės muzikos konkurso „Klajojanti muzika“ laureatės.

5. O. Krut „Ugnimi alsuojantis drakonas“. Atl. Julianna Šaveja IV kl., mokytoja Natalja Beločkina.

IV Tarptautinio  muzikos ir meno mokyklų fortepijoninės muzikos konkurso „Klajojanti muzika“ II vietos laureatė.

6. V. Neugasimovas „Spalvotas regtaimas“. Atl. Laura ir Tomas Mickevič, mokytoja Gintarė Skačkauskienė.

II nuotolinio jaunųjų pianistų festivalio „Baltijos šalių spindulėliai“ nominantas, virtualaus respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso „Naujieji atradimai III vietos laureatas.

7. O. Krut. „Gaudynės“. Atl. Sofija Zaneborec, IV kl., mokytoja Vera Rodionova.

8. G. Vollengaupt.  Etiudas op. 22 A-dur. Atl. Robert Andžejevskij, IV kl., mok., mokytoja Leila Urmanova – Vnukova.

II Nuotolinio jaunųjų pianistų festivalio „Baltijos šalių spindulėliai“ nominantas, renginių su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu ansambliu „Musica humana“ dalyvis, XI Tarptautinio jaunųjų muzikantų ir atlikėjų konkurso-festivalio, vykusio Turkijoje, I laipsnio laureatas.

9. R. Mikelskas „Balta gėlė“. Atl. Darina Čepiolkina, VI kl., mokytoja Natalja Beločkina.

Daugelio koncertų ir festivalių dalyvė, VIII Respublikinio jaunųjų pianistų konkurso  „…..nuo baroko iki romantizmo…..“ laureatė, II respublikinio pianistų konkurso „Amžinybe alsuojanti muzika“ laureate.

10. F. Mendelson „Daina be žodžių“. Atl. Anastasija Gubarenko, VI kl., mokytoja Natalja Dunajeva.

Daugelio koncertų, festivalių ir projektų dalyvė.

11. F. Liszt. Koncertinis etiudas „Un Sospiro“. Atl. Marija Kaleničenko MIU, mokytoja Karina Gurina.

Daugelio koncertų, festivalių ir projektų dalyvė, renginių su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu ansambliu „Musica humana“ dalyvė, VIII Respublikinio jaunųjų pianistų konkurso “…nuo baroko iki romantizmo “ laureatė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų