Visagino savivaldybėje įgyvendintas kultūros projektas – Lietuvių liaudies muzikos festivalis „Pyniau dainų vainikų“ ir edukacinė išvyka – pažintis su Aukštaitijos regiono etnokultūra

Šias metais Visagino savivaldybėje įgyvendintas kultūros projektas Lietuvių liaudies muzikos festivalis „PYNIAU DAINŲ VAINIKŲ….“ ir edukacinė išvyka – pažintis su Aukštaitijos regiono etnokultūra.

Kultūros projekto ir Festivalio organizatoriai – Visagino kūrybos ir menų akademija, rėmėjai – Visagino savivaldybė.

Visagino gyventojai – daugiatautė bendruomenė, dauguma visaginiečių yra atvykę arba kilę iš įvairių Lietuvos etnografinių sričių. Lietuvos etninės kultūros vertybių perdavimas ypatingai aktualus šiandieną, kadangi labai svarbu, kad vaikai ir jaunimas pažintų Aukštaitijos regiono etnokultūrą ir tradicijas.

Projekte dalyvavo apie pusantro šimto dalyvių: Visagino ikimokyklinio ugdymo, lopšelių darželių auklėtiniai, bendrojo ugdymo mokyklų ir Visagino kūrybos ir menų akademijos mokiniai. Jie ruošė lietuvių liaudies įvairias muzikines programas, pasirodymus – įvairių Lietuvos regionų liaudies dainas, muzikinius kūrinius, liaudies šokius, žaidimus.

2023 m. spalio 17 d. Projekto dalyviams buvo organizuota edukacinė išvyka, pažintis su Aukštaitijos regiono etnokultūra. Visagino kūrybos ir menų akademijos mokiniai ir mokytojai vyko į edukacinę kelionę. Jie aplankė Zarasus ir Dusetas, buvo suorganizuotos edukacinės programos – lietuvių liaudies muzikos ir tautinio kostiumo audimo pamokos, vyko edukacinė programa – medžio drožybos dirbtuvės. Dalyviai turiningai ir prasmingai praleido laiką, aktyviai bendravo ir įgijo istorijos žinių apie mūsų Aukštaitijos krašto kultūrą, papročius, išbandė liaudies muzikos ir meistrystės sritis, pasisėmė daug gerų emocijų.

2023 m. lapkričio 16 dieną vyko Lietuvių liaudies muzikos festivalis „Pyniau dainų vainikų…“, kuriame dalyvavo lopšelių darželių „Gintarėlis“, „Auksinis raktelis“, „Ažuoliukas“ auklėtiniai, Visagino kūrybos ir menų akademijos mokiniai ir mokytojai: solistai, instrumentalistai ar dainininkai, įvairių sudėčių vokaliniai ansambliai, skaitovai, kanklininkių, akordeoninkų ansambliai, liaudiškos muzikos kapela, mokytojų vokalinis trio „ŽaRa“ ir vokalinis ansamblis „Šilagėlė“. Buvo eksponuojama dailės ugdymo programos mokinių dailės darbų paroda Aukštaitijos krašto tematika.

Mažylių ir jaunųjų atlikėjų pasirodymus stebėjo ir juos palaikė didelis būrys žiūrovų, tėveliai, seneliai, broliai, sesės, draugai. Maži ir dideli kartu žaidė liaudies žaidimus – šoko, dainavo, sukosi rateliuose.

Visagine yra daug nuostabių žmonių, talentingų, kuriančių, kurių kiekvienas ypatingas savo vidine šviesa ir gerumu, savita meilės kalba.

Dėkojame visiems šventės dalyviams už buvimą kartu, nuotaikingą, nuoširdų bendravimą ir kūrybinę raišką. Mokytojams ir kolektyvų vadovams, už lietuvių liaudies papročių bei muzikos tradicijų pažinimo skatinimą, už puoselėjamą meno šviesą, kurioje skleidžiasi mūsų visų talentai ir kūrybinė branda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų