SEMINARAS „KŪRINIŲ INTERPRETACIJOS IR TECHNINIŲ PROBLEMŲ SPRENDIMO BŪDAI FORTEPIJONO PAMOKOJE“

Vasario 22 d. Visagino kūrybos ir menų akademijoje įvyko seminaras „Kūrinių interpretacijos ir techninių problemų sprendimo būdai fortepijono pamokoje“, skirtas fortepijono mokytojams. Lektorius: Jurgis Aleknavičius – Meno daktaras, Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos profesoriaus Jurgio Karnavičiaus fortepijono klasės asistentas, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos fortepijono mokytojas metodininkas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijono mokytojas metodininkas. Seminaro tikslas – pateikti fortepijono mokytojams informaciją apie šiuolaikines fortepijono meno tendencijas.

Seminaras prasidėjo lektoriaus pasirodymu. Jis paskambino publikai prancūzų kompozitoriaus G. Fore Noktiurną. Seminaro metu kūrinius atliko Visagino kūrybos ir menų akademijos auklėtiniai:  Vakarė Kulytė V kl. (mokytoja E. Balbierytė), Julianna Šaveja, III kl. ir Darina Čepiolkina V kl. (mokytoja N. Beločkina), Uljana Oskolkova III kl. (mokytoja Ž. Jankelevič), Jekaterina Nikulina, III kl. (mokytoja A. Krumplevskaja), Laura Mickevič, III kl. (mokytoja G. Skačkauskienė), Sofija Butylova, II kl. ir Robert Andžejevskij, III kl. (mokytoja L. Urmanova-Vnukova), Anastasija Gubarenko, V kl. ir Darja Margun, V kl. (mokytoja N. Dunajeva), Kamilė Grigorčenkaitė, X kl. (mokytoja R. Kuprinskaitė), Jegor Sazanov VIII kl. (mokytoja O. Šinkarenko), Anastasija Lečickaja V kl. ir Marija Kaleničenko X kl. (mokytoja K. Gurina). Seminare skambėjo J. S. Bacho, D. Cipolli, J. Haydno, F. Chopino, F. Listo, G. Kalino, B. Bartoko ir kitų kompozitorių kūriniai.

Kvalifikacijos tobulinimo renginys buvo gerai organizuotas ir naudingas. Lektorius J. Aleknavičius pateikė mokytojams ir mokiniams įvairių patarimų ir pastebėjimų dėl kūrinių interpretacijos. Mokytojams buvo įdomu ir aktualu stebėti darbą su mokiniais, pasisemti naujų žinių, susipažinti su kūrinių interpretacijų įvairove ir galimybėmis. Atmosfera seminare vyravo išskirtinė. Mokytojai aktyviai dalyvavo, diskutavo, nebijojo klausti. Vyko entuziastingas kūrybinis darbas. Lektorius pagyrė mokytojų darbą ir mokinius, taip pat išreiškė norą toliau bendradarbiauti ir draugauti. Seminaro dalyviams buvo išduoti Visagino švietimo pagalbos tarnybos pažymėjimai.

VKMA fortepijono mokytoja metodininkė Olga Šinkarenko ir fortepijono vyresnioji mokytoja Žana Jankelevič

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų