PIANISTO PORTRETAS – PETRAS GENIUŠAS

2022-06-14 įvyko NVŠ programos „Įvairiaspalvė muzikos kalba“ (autorė, fortepijono mokytoja ekspertė Leila Urmanova–Vnukova) paskaita „Pianisto portretas – Petras Geniušas“.

Paskaitos autorė ir lektorė – Eligija Balbierytė, fortepijono mokytoja metodininkė. Vizualizacijas parengė Ganna Dzyuban,  fortepijono vyresnioji mokytoja. Renginį įgarsino Valdas Burokas.

Petras Geniušas yra vienas publikos geidžiamiausių ir charizmatiškiausių Lietuvos pianistų. Klausytojus žavi šio menininko įgimtas žingeidumas, skatinantis neapsiriboti vien tik klasikinio pianisto patirtimi ir veikla.  Tarp Lietuvos atlikėjų P. Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis.

Maestro P. Geniušą drąsiai galima vadinti ne tik muzikos, bet ir gyvenimo improvizatoriumi. Paskambinti tas pačias septynias natas kaskart vis naujai, paskambinti taip, kaip niekada iki šiol, – tokia, fortepijono virtuozo P. Geniušo žodžiais, yra meistriškumo esmė.

Paskaitos metu vyko diskusija ir refleksija, kurioje dalyvavo NVŠ programos mokiniai ir jų tėveliai. Po to buvo surengtas mokinių koncertas bei demonstruojamos skaidrės su jaunųjų pianistų piešiniais, atskleidžiančiais atliekamų kūrinių vaizdinius ir nuotaikas.

Gal ir šių jaunųjų pianistų tarpe auga muzikai profesionalai, kurie ateityje garsins mūsų šalį Lietuvą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų