Paroda „Interpretacija pagal M. K. Čiurlionį“

Rugsėjo 26 d. Seimo III rūmų parodų galerijoje vyko parodos „Interpretacija pagal M. K. Čiurlionį“ atidarymas.

Dailės ugdymo programos mokinių kūrybos darbų paroda sukurta pagal M.K Čiurlionio paveikslų motyvus.  Jo paveikslai įkvėpė naujiems darbams ir saugo didžiojo meistro atminimą.

Mokiniai džiaugėsi Čiurlionio darbais,  su savo charakteriu – amžinas judesys, koloritas, paremtas principais, muzikinių kūrinių konstravimu.

M. K. Čiurlionio tapyba žavi ne tik paslaptingu turiniu, nutapytų vaizdų įtaigumu, bet ir originalia menine forma. Jo paveikslai gana artimi Europos simbolizmu. 

Paveikslų idėjos yra apibendrintos (kelionė, pasaulio tvėrimas, pasaulio valdovas, gamtos stichijos, kosmoso tvarka), susijusios su pasaulio mitologija, lietuvių legendomis, pasakomis, folkloru. M. K. Čiurlionio mintis dažniausiai yra filosofinė ir simbolinė, vaizdo struktūra – abstrakti, o smulkūs elementai – visai konkretūs. Šią gana prieštaringą triadą vienija unikalus M. K. Čiurlionio atrastas tapybos ir muzikos jungimo principas. Visa tai paremta giliu muzikos principų pažinimu.

Maestro paveikslai jaudina simbolių grožiu ir gyvenimo troškuliu. 

Algimantas Dumbrava ir Gintautas Kindurys pristatė Visagino kūrybos ir menų akademijos Suaugusiųjų programos „Sielos atspindys“ ir dailės ugdymo programos mokinių kūrybos darbų parodą „Interpretacija pagal M. K. Čiurlionį“ ir padėkojo VKMA kolektyvui už pristatytus dailės darbus ir muzikinius pasirodymus. Sveikinimo žodžius tarė ir VKMA direktorius Romualdas Kondrotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų