Muzika, pakylėjusi dvasią iki aukštybių

Kartais net neįsivaizduojame, kokią didžiulę įtaką mūsų gyvenime turi menas. Kasdienė rutina, įvairūs rūpesčiai – didesni ir mažesni – atitolina mūsų dėmesį nuo subtilių, dvasingų išgyvenimų, poreikio siekti kažko tauraus, nepaprasto. Ir kada patenki į tikro, profesionalaus meno sūkurį, supranti, koks nuobodus ir tuštokas gyvenimo tarpsnis liko praeity…

Šios mintys kilo apsilankius VI Tarptautinio A. Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir mokytojų konkurso – festivalio renginiuose, vykusiuose spalio 25–28 d. Tai buvo tikra muzikos meno šventė, skirta miesto visuomenei ir svečiams.
Nemokami vakaro koncertai (VKMA didžioji salė), kuriuose dalyvavo tarptautinių konkursų pianistės Irena Gulzarova-Keller (Šveicarija), profesorė Marija Korecka-Sozkowska (Lenkija), sužavėjo iš širdies gelmių sklindančia muzikos kalba, uždegančia interpretacija, nuoširdumu ir jautrumu. Rudens vakarai, nuskaidrinti užburiančios muzikos garsais, atrodė prasmingesni, šiltesni, jaukesni…

Nepakartojamu įvykiu tapo iškilmingas konkurso-festivalio uždarymas (VKC „Draugystės“ salė), kuriame greta konkurso laureatų solistų dalyvavo ir Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Martyno Staškaus. Daugeliui žiūrovų, tame tarpe ir mūsų akademijos mokiniams bei jų tėveliams, tai buvo reta galimybė gyvai stebėti pianistų solo su orkestru pasirodymą.

Profesionalaus meno galia didžiulė. Ji taurina, įkvepia, pakylėja dvasią. Dėkoju renginio iniciatorei – fortepijono mokytojai ekspertei Leilai Urmanovai – Vnukovai, organizatoriams, vykdytojams už surengą meno šventę ir galimybę visa širdimi prisiliesti prie scenoje kuriamo stebuklo, kuris vadinasi MUZIKA.

Eligija Balbierytė, fortepijono mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų