Mažais žingsneliais į didžiąją sceną

„Mažais žingsneliais į didžiąją sceną“ – tokiu pavadinimu gegužės 26 d. įvyko edukacinis renginys, skirtas mokiniams ir jų tėveliams, kurį organizavo mokytoja Eligija Balbierytė.

Pirmoje renginio dalyje mokytoja skaitė paskaitą apie sceninę kultūrą, o antroje – vyko mokinių pasirodymas. Jaunuosius pianistus vertino tėveliai ir seneliai, skirdami vieną iš trijų nominacijų: „Už sceninę kultūrą“, „Už sėkmingą pasirodymą“, „Už pasitikėjimą savimi“. Dauguma mokinių pelnė nominaciją „Už sėkmingą pasirodymą“, o tai byloja, kad  renginiui buvo tinkamai pasiruošta.

Pasibaigus jaunųjų pianistų pasirodymui mokytoja buvo maloniai nustebinta mokinių jai skirta nominacija „Už sceninę kultūrą“.

Jaunojo pianisto ugdymas glaudžiai susijęs su jo (pianisto) rengimu įvairiems pasirodymams. Kiekvienas kūrinio demonstravimas vertinimo komisijai ar publikai – tai sceninis pasirodymas. Ir nesvarbu kur jis bevyktų – klasėje, salėje ar kitoje viešoje erdvėje – reikalauja iš atlikėjo ne tik profesionalaus pasirengimo, bet ir gebėjimo atsiskleisti, laisvai interpretuoti, sukurti palankų ir įtikinamą sceninį įvaizdį. Tam yra reikalingi sceniniai, artistiniai gebėjimai. Ir jie turi būti tikslingai lavinami ugdymo procese kartu su kitais vaiko muzikiniais gebėjimais.

Mažais žingsneliais žengiant į didžiąją sceną ir tikint savimi tikrai galima pasiekti meninių aukštumų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų