Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2022“ atrankos pirmasis ir antrasis etapai.

2022 m. sausio 12 d. ir 14 d. Visagine vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2022“ atrankos pirmasis ir antrasis etapai.

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė” – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.

Nuo 1974 m. rengiamas ,,Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką, užaugino ir suteikė sparnus ne vienai Visagino jaunųjų talentų kartai. Olga Peretyatko, Katerina Tretyakova, Ona Kolobovaitė, Ilja Aksionovas, Maksim Pogrebniak ir kiti buvę Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos auklėtiniai, „Dainų dainelės“ laureatai, dabar žinomi operos solistai ir dainininkai. Per tą laiką „Dainų dainelė“ rado savo vietą mūsų širdyse, tapo miesto savasties dalimi, gyva legenda, švente, kuria džiaugiasi visi – ir dalyviai, ir konkurso žiūrovai.

Projekto iniciatoriai ir rengėjai: Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos radijas ir televizija. Nuo 1998 m., Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu, ,,Dainų dainelę“ organizuoja Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla.

Šių metų Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ pirmojo ir antrojo etapų organizatoriai: Visagino savivaldybės administracija, Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos kontrolės skyrius, Visagino kūrybos ir menų akademija.

Visagino savivaldybės pirmajame etape pasirodė 24 kolektyvai, įvairių amžiaus grupių dainininkai: A grupėje – 3-6 metų vaikai, B – 7-10, C – 11-14, D – 15-19 metų mokiniai.

Konkurso „Dainų dainelė“ pirmojo etapo jaunuosius dainininkus vertino vertinimo komisija: Pirmininkas – Romualdas Kondrotas, Visagino kūrybos ir menų akademijos laikinai einantis direktoriaus pareigas.

Nariai: Inga Cicėnienė, Visagino vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ meninio ugdymo mokytoja metodininkė (muzikos pedagogė); Jelena Goreva, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos muzikos mokytoja metodininkė; Laima Kajėnaitė, Visagino vaikų lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ meninio ugdymo (muzikos) mokytoja metodininkė; Česlava Pimpienė, Visagino miesto Garbės pilietė, kultūros, švietimo ir visuomenės veikėja.

Konkurso dalyviai parengė koncertinę programą – tris laisvai pasirinktas dainas. Atliko profesionalių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, lietuvių ir kitų šalyje gyvenančių tautų liaudies dainas, autentiškas, išplėtotas ir harmonizuotas lietuvių liaudies dainas. Koncertinės programos atlikimas buvo vertinamas pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą ir akompanavimą, repertuaro interpretaciją, artistiškumą ir sceninę kultūrą.

Į regioninį etapą atrinkta 18 solistų ir du šeimyniniai duetai:

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis” auklėtinė Ilona Stacevič, vadovė Laima Kajėnaitė.

Visagino kultūros centro solistės: Urtė Labuckaitė, Edilė Daubaraitė, Sofija Mungianu, Mėlika Rakauskaitė, vadovė Vita Pimpienė.

Visagino kūrybos ir menų akademijos mokiniai – solistės Kamila Petkun, mokytoja Loreta Gaivenytė; Samanta Kiškelytė, mokytoja Veranika Konan; Darina Čepiolkina, Taisija Cypkina, mokytoja Vilija Ginaitienė. Solistai: Sijana Naidionova,  Anastasija Lečickaja, Emilija Galaguzaitė, Paulė Maldauskaitė, Adrija Žilinskaitė, Karina Pranaitytė, Ana Melnik, Daniil Petrinko, Marija Polina Zinkevičiūtė ir šeimyniniai duetai: Katrina ir Patricija Gyulbudaghyants, Sofja ir Rodion Starinskij, mokytoja Vita Pimpienė.

Dainininkams akompanavo Visagino kūrybos ir menų akademijos mokytojai, koncertmeisteriai: Ganna Dzyuban, Rita Kuprinskaitė, Edgar Petrinko, Violeta Pščelovskaja, Serafim Zolin.

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ antrojo etapo atrankos koncerto Visagine vertinimo komisija:

Pirmininkė – Irena Milkevičiūtė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros profesorė.

Nariai: Romualdas Kondrotas, Visagino kūrybos ir menų akademijos laikinai einantis direktoriaus pareigas; Dainius Puišys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Choro dirigavimo katedros profesorius; Edmundas Seilius, Lietuvos operos ir baleto teatro solistas; Martynas Staškus, Lietuvos operos ir baleto teatro dirigentas.

Pirmojo ir antrojo konkurso etapų jaunųjų atlikėjų pasirodymus buvo galima stebėti tiesiogiai VKMA YouTube kanalu https://youtube.com/vkma1 .

Pasibaigus antrojo etapo turams visuose Lietuvos regionuose, susumavus vertinimo rezultatus, geriausiai pasirodę konkurso dalyviai turės galimybę vasario – gegužės mėn. dalyvauti trečiajame „Dainų dainelės“ konkurso etape, Vilniuje, Nacionalinės Lietuvos televizijos koncertuose, o šio etapo laimėtojams birželio mėnesį bus suteikta galimybė dainuoti baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Nuoširdžiai dėkojame visiems jauniesiems dalyviams, už išraiškingą dainų atlikimą, padovanotas nuoširdžias emocijas, jų tėveliams, už palaikymą ir pagalbą kuriant dainorėlių sceninį įvaizdį, talentingiems ir atsidavusiems pedagogams, kurie savo inovatyviu požiūriu ir idėjomis padeda visapusiškai atsiskleisti jauniesiems menininkams, Visagino kultūros centro ir Visagino kūrybos ir menų akademijos atsakingiems darbuotojams, prisidėjusiems prie „Dainų dainelės“ konkurso sklandaus organizavimo ir įgyvendinimo.

*Nuotraukos: VKMA fotostudijos „Fotofabrikas“ ugdytinė Jelizaveta Novikova, mokytoja Ksenija Salimdžanova

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų