Lietuvos šimtmečio Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“

Liepos 2 – 6 dienomis Vilniuje nuaidėjo Lietuvos šimtmečio Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ pateisindama visus lūkesčius ir motyvuodama naujiems siekiams.

Joje dalyvavo: VKMA jaunių choras (vad. Ilona Alėjūnienė, koncertm. Žana Jankelevič), pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Algimantas Rastenis), kanklininkių ansanblis (vad. Skaidrūnė Baliūnaiė), vokalinis trio „Žara“ (vad. Loreta Gaivenytė, solistė Loreta Gaivenytė).

Sunku žodžiais apsakyti tai ką patyrėme, juk mes buvome istorinio įvykio dalimi. Buvo netikėta ir labai malonu matyti ašaras išdidžiai ir emocingai dainuojančių vaikų akyse. Tai buvo džiaugsmo ašaros vaikų suvokusių, jog dainų šventė ne didelis koncertas, tai emocinė būsena kurią kartą patyrus norisi dar ir dar. Mes pavargę, bet labai laimingi, pasidalino įspūdžiais jaunieji choristai.

AČIŪ VKMA direktoriui Romualdui Kondrotui, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vilijai Ginaitienei už visokeriopą pagalbą, palaikymą ir patarimus besiruošiant dainų šventei ir dalyvaujant joje.

Liepos 2 d. vyko nepaprastai įspūdingas kanklių koncertas „Skambėkite, kanklės“, kuriam buvo skirtas ypatingas dėmesys: juk kankliavimo tradicijos Lietuvoje siekia XV–XVIII amžių, o jų kilmė susijusi su mūsų protėvių tikėjimu. Šiame koncerte dalyvavo ir VKMA kanklininkės.

Liepos 4 d. vyko pūčiamųjų instrumentų koncertas „Vario audra“, surinkęs per 2000 dalyvių. Bendrai kuriama energija paliko neišdildomą įspūdį. Šiame renginyje dalyvavo VKMA pučiamųjų instrumentų orkestras. Taip pat šią dieną vyko vokalinių ansamblių koncertas „Žeme, kas tu esi?“, kuriame dalyvavo VKMA mokytojų vokalinis trio „ŽaRa“ ir solistė Loreta Gaivenytė.

Ačiū už nuostabų reginį ir nuoširdžiai su meile dovanotą mums visiems ir Lietuvai didelės Bendrystės Šventę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų