Kvalifikacijos tobulinimo programos edukacinių renginių ciklas „Miklūs pirštukai“ tęsiasi

Kvalifikacijos tobulinimo programos edukacinių renginių ciklas „Miklūs pirštukai“ tęsiasi. Programos autorės VKMA mokytojai: Karina Gurina, Žana Jankelevič, Natalja Beločkina, Alesia Krumplevskaja, Ganna Dzyuban. Programos partneriai: Visagino viešoji biblioteka ir Visagino švietimo ir pagalbos tarnyba.
Šiemet programa orientuota į mokinių vaizdinio mąstymo ir kūrybiškumo lavinimą. Programą sudaro kūrybinis susitikimas su ukrainiečių kompozitore Oxana Krut (Vokietija), atviros pamokos, edukaciniai koncertai ir pažintinė kelionė į Senąjį Lietuvos teatrą. Visi programos renginiai bus grindžiami kompozitorės O. Krut muzikinėmis pasakomis.
2022 m. spalio 24 d. VKMA didžiojoje salėje įvyko pirmasis renginys – kūrybinis susitikimas su kompozitore. Dalyvauti renginyje buvo pakviesti ir kolegos iš Zarasų F. Latėno meno mokyklos. Susitikimas su kompozitore vyko ZOOM platformoje.
Oxana Krut pasakojo apie švietimo sistemą valstybinėse muzikos mokyklose Vokietijoje, taip pat pasidalino savo pedagogine ir kūrybine veikla, pristatė savo kūrinių rinkinius. Dauguma jos kompozicijų tai an-sambliniai kūriniai. Kaip paaiškėjo Vokietijoje šiam muzikavimo būdui skiriamas ypatingas dėmesys. O meilę muzikai O. Krut skiepija vaikams per muzikines pasakas, kurios išsiskiria paprasta, lengvai įsimenama me-lodija ir išraiškinga fortepijono partija. Susitikimas buvo labai įdomus ir naudingas. Mokytojai turėjo galimybe susipažinti su kompozitore, pa-bendrauti, užduoti klausimus, tai pat papildyti savo biblioteką jos pui-kiais kūriniais. Susitikimui pasibaigus, organizatoriai pademonstravo mokytojams O. Krut natų rinkinius ir suteikė informaciją apie galimybę įsigyti juos internete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų