Klasikinio šokio klasės gimtadienis

Sausio 25 d. įvyko 26-asis kolektyvo gimtadienis. Šis mažasis baletas Visagine gyvuoja jau ketvirtį amžiaus. Šie metai visiems tapo iššūkiu. Karantinas įkalino mus namuose. Bet gyvenimas tęsiasi. O baletui reikia scenos. Ši meno rūšis atskleidžia ir vysto daugybę vaikų talentų. O svarbiausia – šokio plastiką, jo charakterį bei moko kurti vaidmenis. Visa tai – jau jo didenybė Teatras. Juk tik teatras apima ir šokį, ir muziką, ir dailę, ir kostiumus , ir dekoracijas.

Vaikas, įgydamas baleto išsilavinimą, susipažįsta su visomis šiomis kultūros sritimis. O kur dar užsienio kalbos, pavyzdžiui, prancūzų bei loginis mastymas! Šis įvairiapusiškumas tik dar labiau skatina vaiką domėtis nuostabiu meno pasauliu. Žiūrėkite ir džiaukitės drauge su mumis! Tai tiesiog mažutis gyvenimas! Praėję metai dar buvo svarbūs ir kai kuriais įvykiais. Po puikaus jubiliejinio koncerto-parodos „Klasikinio šokio klasės“ kolektyvas ėmėsi statyti baletą „Sniego karalienė“ ( pastatymo autorė Tatjana Ježova).

Baletas… Tai, žinoma, įpareigoja. Bet mes dar mažiukai ir norime gyventi šiandien ir dabar. Mums dažnai padeda mūsų tėveliai, jie spektakliuose atlieka kai kuriuos vaidmenis. Aš, kolektyvo vadovė, esu už tai labai dėkinga. Turėdama nors nedidelę grupelę šokančių vaikų, stengiuosi, kad kiti mokiniai, stebėdami juos, tobulėtų, geriau šoktų ir žaistų scenoje. Juk vaikystė taip greit prabėga, o jaunystė pralekia tiesiog žaibiškai, tad galima ir nesuspėti aprėpti viso to, kieno dėka vėliau tampama savo profesiją mylinčiu žmogumi.

Mūsų pasiekimai asmeniniai, vadinasi, kolektyvo ir ne vien tik…

1. Dalyvavimas tarptautiniame konkurse „ALLEGRO-2020”( virtualiai). Pelnytos dvi II vietos dvejose amžiaus grupėse bei “Neoklasicizmo“ nominacijoje. Tai Marina Izmailova ir Violeta Navickaitė. Taip pat patekta į finalą klasikinio šokio kryptyje.

2. Pasaulį išvydo antroji Dalios Savickaitės knyga „Rytų Aukštaitijos keliuose sutiktieji“. Ten pasakojama apie mano asmeninę patirtį balete ir apie mano mokinius. Knygoje minimi geriausių mano mokinių vardai. Pasakojama ne tik apie tuos, kurie pasirinko šokėjo profesiją, bet ir apie tuos, kurie buvo su manimi ir gyveno mūsų kolektyvo idėjomis, kol baigė 12 vidurinės mokyklos klasių. Jų dėka visaginiečiams buvo suteikta puiki proga išvysti nemažai įdomių projektų bei pastatymų. Tai ir „Sugrįžimas“ ( modernus šokis, breik’as ir Ievos Bražėnaitės solo), „Gintarinė pilis“, kur pagrindinius vaidmenis atliko Ana Miačina bei Dmitrijus Šilovas, „Petruška“- baletas šeimai, kuriame dalyvavo ir mokinių tėvai.

3. Facebook’e publikuota informacija apie mūsų buvusį mokinį Voiteką Žuromską. Jis tapo Sank-Peterbrgo A. Vaganovos vardo akademijos dėstytoju pas patį Nikolajų Cickaridzę. Nuoširdžiausi sveikinimai! Tokio lygio kursai pedagogui labai dideles galimybes, bet reikalauja ir atsakomybės. Tačiau aš rami. Juk Voitekas sėkmingas Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto solistas.

4. Žiūrovai išvydo filmą „Lietuvos legendos“ apie žmones, kūrusius Lietuvos baletą. Filme istorija apie Petrą Skirmantą. Paklausite, kuo čia dėti mes? Kažkada supratau, kad būtina džiaugtis kitų sėkme. O kaip gi nesidžiaugti pasiekimais žmogaus, kuris tiek kartų atveždavo į Visaginą nuostabius M.K. Čiurlionio Menų mokyklos koncertus, kuriuose šoko mūsų buvę mokiniai. Šiame filme ir mūsų bei Petro Skirmanto mokinys – Voitekas Žuromskas.

Filme demonstruojamos Violetos Navickaitės skaidrės. Tai jaudina iki ašarų… Taip ilgimės gyvenimo scenoje! Sveikatos jums, mano mokiniai!

Pagarbiai, Tatjana Ježova

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų