IV Tradicinio lietuvių liaudies dainų ir muzikos festivalio „Pyniau dainų vainikų…“ uždarymo koncertas

2025 m. balandžio 9 d. Visagino kūrybos ir menų akademijos koncertų salėje nuaidėjo IV Tradicinio lietuvių liaudies dainų ir muzikos festivalio „Pyniau dainų vainikų…“ uždarymo koncertas. Šis renginys, skirtas Lietuvių liaudies dainų metams, tapo bendruomeniškumo, tautinės tapatybės ir kultūros puoselėjimo švente.

Šių metų festivalio tema – itin reikšminga. Minimos 200-osios lietuvių liaudies dainų rinkimo ir tyrinėjimo metinės. Renginio vedėja priminė, kad liaudies daina – tai ne tik muzikinis kūrinys, bet ir mūsų tautos dvasios atspindys, kuriame telpa gamtos vaizdai, kasdienybės ritmas, jausmų šiluma bei bendrystės dvasia.

Scenoje pasirodė įvairaus amžiaus jaunieji atlikėjai – solistai, duetai, ansambliai ir chorai. Jie pristatė liaudies dainas iš skirtingų Lietuvos regionų – tiek autentiškai, tiek moderniai interpretuotas. Koncertą pagyvino liaudiški žaidimai ir šokiai, įtraukę žiūrovus į gyvą veiksmą. Ne vienas publikos narys su šypsena prisiminė vaikystę ir seniai girdėtas melodijas – tai sukūrė ypatingą artumo jausmą tarp atlikėjų ir žiūrovų.

Skambėjo ne tik dainos, bet ir gausus liaudies instrumentų ansamblis. Šalia kanklių, fortepijono ir skudučių girdėjome būgną-kelmą, tarškynes, paukštelius, lietaus lazdą, varpelius ir kitus garsinius akcentus. Jaunasis armonikierius publiką pradžiugino lietuviška polka ir valsu, o kapelos muzika ne vieną paskatino kilnoti kojas.

Festivalis dar kartą priminė, kad lietuvių liaudies daina vis dar gyva – ji perduodama iš kartos į kartą, skamba vaikų balsuose ir kuria kultūrinę atmintį net ir daugiatautėje Visagino bendruomenėje.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems: mokiniams, mokytojams, koncertmeisteriams, techniniam personalui, administracijai bei Visagino kūrybos ir menų akademijos vadovybei – už bendrą tikslą išsaugoti ir puoselėti mūsų tautos muzikinį paveldą.

Tikimės susitikti kitais metais – kad dainų vainikas ir toliau žydėtų mūsų širdyse.

Nuotraukos: Ksienija Salimdžanova, Agnė Umbrasienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų