Edukacinis renginis „Baroko šokių muzika“

2024 m. gegužės 17 d. Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje mokytojos R. Markevič, G. Jaurova, V. Rodionova 5 klasių mokiniams organizavo edukacinį renginį „Baroko šokių muzika“, kurio metu skambėjo baroko kompozitorių šokių muzika ir buvo pristatyta įdomi metodinė medžiaga šia tema.
Baroko muzika turi unikalų žavesį dėl formos aiškumo ir harmonijos subtilumo, didingumo, išsiskiria emocionalumu, manieringumu, grakštumu ir subtilumu.
Baroko kūriniams būdinga architektūros, tapybos ir skulptūros sintezė, perdėtas formų puošimas, puošnių detalių gausa. Muzika buvo parašyta muzikantams virtuozams, kadangi sudėtingų muzikinių puošmenų atlikimas buvo privalomas.
Žymiausi baroko kompozitoriai – J. S Bachas, Ž. F. Ramo, G. T. Teleman, J. Pachelbel, G. F. Hendelis ir kt. Populiariausi ir labiausiai žinomi šokiai – Alemanda, Kuranta, Žiga, Sarabanda, Čakona, Gavot, Menuetas, Galjarda, Kanapio, hornpaipas ir kt.
Edukacinis renginys – vienas iš mokymo metodų, kuris skatina mokinių motyvaciją, kūrybiškumą, aktyvų dalyvavimą pamokose.
Pagrindinis renginio tikslas – pateikti kuo daugiau teorinių žinių apie baroko šokių muziką, padėti vaikui pamilti ir geriau suprasti šio stiliaus muziką. Linkime mūsų mokiniams sėkmės, noro ir toliau domėtis baroko stiliumi, jo ypatumais, muzikos grožiu.
Dėkojame muzikos mokytojai metodininkei Jelenai Gorevai už pagalbą organizuojant renginį, klausytojams – už šiltą priėmimą ir malonų bendravimą.

VKMA mokytoja metodininkė Galina Jaurova

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų