Edukacinė integruota pamoka „Polifoniniai kūriniai“
2024 m. vasario 7 d. Visagino kūrybos ir menų akademijoje, adresu Festivalio g. 3A, įvyko edukacinė integruota pamoka „Polifoniniai kūriniai“.
Integruotos pamokos – vienas iš mokymo metodų, kuris skatina mokinių motyvaciją, kūrybiškumą, aktyvų dalyvavimą pamokose.
Polifonija – tai daugiabalsė muzika, kuri išpopuliarėjo XVI – XVII a. ir ypač atsiskleidė J. S. Bacho kūryboje. Polifonijos grožis, skambėjimo subtilybės žinomos jau seniai. Kompozitoriai polifoniją kūrė pagal griežtas harmonijos taisykles. Seniausia polifoninė muzika skamba rūsčiai, ganėtinai griežtai. Iš pradžių polifoninė muzika buvo skirta choriniam atlikimui, vėliau ją atlikdavo ir muzikos instrumentais. Polifoninė muzika įgavo kitas spalvas: ji tapo laisvesnė, mažiau sudėtinga klausytojo ausiai. Skambinti polifoninius kūrinius sunku, nes reikalingi pianistiniai įgūdžiai, technika. Muzikos istorijos mokytoja Raisa Markevič parengė ir pristatė įdomią metodinę, vaizdo medžiagą šia tema.
Pamokos tikslas – atskleisti daugiau teorinių žinių apie polifoniją, padėti vaikui pamilti polifoninę muziką, suprasti ją ir su malonumu ją atlikti. Toks ir buvo pagrindinis šios edukacinės integruotos pamokos tikslas, kurioje dalyvavo muzikos istorijos dalyko 6 klasės mokiniai ir fortepijono, bendro fortepijono mokiniai.
Kūrinius skambino: Velizar Koroteckis, Kamila Petkun, mokytoja Raisa Markevič; Diana Špolianskaja, Marija Manukyan, mokytoja Galina Jaurova; Sofija Zaneborec, mokytoja Vera Rodionova. Mokiniai su malonumu skambino polifoninius kūrinius fortepijonui, įdėmiai klausėsi savo draugų, reflektavo.
Koncerte skambėjo J. S. Bacho, G. Teccelio, M. K. Čiurlionio kūriniai, ukrainiečių liaudies dainos, su fortepijono pritarimu. Renginį organizavo ir pravedė mokytojos – Raisa Markevič, Galina Jaurova ir Vera Rodionova. Palinkėsime mūsų mokiniams sėkmės, didelio noro pažinti ir pamilti polifoninės muzikos grožį.
Dėkojame Valdui Burokui už techninę pagalbą organizuojant renginį, klausytojams – už šiltą priėmimą ir malonų bendravimą, o tėveliams – už mielus saldžius suvenyrus.
Galina Jaurova, Visagino kūrybos ir menų akademijos mokytoja metodininkė