DOVANA LIETUVAI

DOVANA LIETUVAI

Jautrus klavišo palietimas, nuoširdžiai išgauta gaida, po to kita, ir pagaliau – jausmingai paskambintas kūrinys – tai geriausia, ką vaikas gali padovanoti … 

Kovo 6 d. Visagino kūrybos ir menų akademija surengė Aukštaitijos ir Latgalos regionų jaunųjų pianistų šiuolaikinės Baltijos šalių fortepijono muzikos konkursą online. Tai jau 5-tas konkursas, kuris pradėtas vykdyti tuometinėje Česlovo Sasnausko menų mokykloje, ir vyko kas dveji metai. Paskebtas karantinas pakoregavo ugdymo procesą ir popamokinę veiklą, tad ir konkursas buvo perkeltas į virtualią erdvę. 

Renginyje dalyvavo 37 pianistai solistai ir 1 fortepijonų ansamblis. Jaunieji atlikėjai atstovavo Utenos ir Zarasų meno mokykloms, Ignalinos Miko Petrausko, Narvos (Estija) muzikos mokykloms ir Visagino kūrybos ir menų akademijai. Apgailestaujame, kad šį kartą dėl pandemijos paskelbtų apribojimų ir susidariusių nepalankių aplinkybių negalėjo dalyvauti latviai.

Konkurse dalyvavo gausus mūsų akademijos jaunųjų pianistų būrys – 22 solistai ir 1 fortepijonų ansamblis. Kaip teigė žiuri pirmininkė Regina Malinauskienė ir žiuri nariai, pasirengti šiam konkursui buvo tikras iššūkis, pareikalavęs didelių mokytojų, mokinių ir tėvų pastangų. Bet nežiūrint visų sunkumų, konkursas įvyko. Dalyvių pasirodymas buvo suskirstytas pagal amžiaus grupes ir transliuojamas per https://vkma.lt ir feisbuko paskyrą www.facebook.com/kurmenas 

R. Malinauskienė pabrėžė, kad labai svarbu yra vaikams skambinti savo šalies muziką ir per ją geriau pažinti savo šalies kultūrą. 

Atsižvelgdama į sudėtingas pasirengimo konkursui sąlygas, žiuri priėmė sprendimą apdovanoti visus konkurso dalyvius. Pagal meninio / techninio pasirengimo lygį ir kūrinio atlikimo raišką buvo skiriami I, II, III laipsnio laureato diplomai.

Kovo 13 d. 10.00 val. per https://vkma.lt ir feisbuko paskyrą www.facebook.com/kurmenas bus transliuojamas konkurso laureatų koncertas „Baltijos šalių spindulėliai“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Dėkojame laureatų koncerto dalyviams ir jų mokytojams už Baltijos šalių muzikos ir kultūros sklaidą!

Konkurso organizatoriai

Viena mintis apie “DOVANA LIETUVAI

  1. Vertinga dovana, padovanota Lietuvai gražios šventės išvakarėse! Esu pagerbta, galėdama vertinti jaunuosius atlikėjus.Dėkoju visai komandai, organizavusiai šį konkursą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų